19 kwietnia 2018

Sukcesy studentów Matematyki w konkursie ,,Karierosfera''

W dniach 12-14 kwietnia 2018 roku w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbył się finał kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Karierosfera” organizowanego przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR, w którym główną nagrodą jest płatny staż w wybranej dziedzinie. Zgłaszając się do konkursu, uczestnicy mogli wybrać jedną z sześciu dziedzin: Marketing, Prawo, Audyt, Business Intelligence, Strategia i doradztwo biznesowe oraz Financial Markets, które były zaproponowane odpowiednio przez firmy partnerskie:  L’Oréal, Olesiński i Wspólnicy, EY, BZWBK, PZU oraz CREDIT SUISSE. Aby znaleźć się w finale, uczestnicy musieli wykazać się obszerną wiedzą podczas dwóch wcześniejszych etapów:

·         Etap I – test online składający się z 15 pytań zamkniętych z wybranej dziedziny,

·         Etap II – test pisemny składający się z 50 pytań zamkniętych przygotowanych przez firmy partnerskie.

Do finału zostało wyłonionych 10 najlepszych studentów z każdej dziedziny. Wśród najlepszej dziesiątki w dziedzinie Business Intelligence znalazło się aż pięcioro studentów Matematyki z naszego Wydziału: Paulina Kasprzak, Bartłomiej Zając, Krystian Chyliński, Hubert Snopek oraz Damian Pliszczuk. Podczas finału jego uczestnicy zmierzyli się z Case Study, w ramach którego musieli wykonywać różne zadania grupowe oraz indywidualne związane z daną dziedziną, nad których przebiegiem czuwały firmy partnerskie. Przedstawiciele firm oceniali pracę uczestników, zwracając uwagę na różne aspekty i bacznie obserwując poczynania finalistów. Po zmaganiach finałowych odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podczas której wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii. Zwycięzcą konkursu w dziedzinie Business Intelligence został Damian Pliszczuk – student Matematyki z naszego Wydziału, który wygrał  zarazem płatny staż w Banku BZWBK w obszarze Business Intelligence.

Wszyscy finaliści otrzymali również nagrody rzeczowe i mieli niepowtarzalną okazję rozmowy z przedstawicielami znanych firm, w celu poznania struktury i sposobu działania firm, a także zasad rekrutacji. 

Konkurs został przeprowadzony z pełnym profesjonalizmem i każdy z uczestników miał szansę zostać zwycięzcą. Każdy finalista miał również możliwość konsultacji swojego CV ze specjalistami, by móc przedstawić się potencjalnym pracodawcom w jak najlepszy sposób.  Dodatkowym atutem całego przedsięwzięcia była przyjazna atmosfera.